Достапни линкови

Во Виена уапсени 69 лица од македонскиот синџир за дрога


Во акција на австриската полиција во Виена се уапсени 69 лица за кои постои сомневање дека се дел од македонскиот синџир на трговија со дрога.
Според австриската полиција, станува збор за десетина рации и за една од најголемите полициски операции во Европа.
Во Скопје вчера беше објавено апсење на 29 лица поврзани со трговија со дрога во Скопје, Велес, Гевгелија и Свети Николе во операција наречена Диригент.
XS
SM
MD
LG