Достапни линкови

Човек се фрли од балкон на романскиот парламент


Еден човек се фрли од балконот на романскиот парламент кога премиерот Емил Бок го почна својот говор пред гласањето за недоверба. Кога се случнал извикот Бок и други пратеници потрчале кон човекот, кој е во болница и се наоѓал во стабилна состојба. Лицето носело маица на која пишувало „ Вие ја убивте нашата иднина“.
Гласањето за доверба беше барано поради економската криза во Романија.
XS
SM
MD
LG