Достапни линкови

Напади врз високи офицери во Багдад


Ирачкиот генерал Имад Хашам е убиен а неговата ќерка е ранета ноќеска во напад на улица во багдадската населба Мансур со огнено оружје со пригушувач.
Сличен напад е извршен и врз полицискиот полковник Маџид Хамид.
Тој е ранет во населбата Амирија.
XS
SM
MD
LG