Достапни линкови

Израелскиот Претседател Перез го прими Трајко Вељановски


Шимон Перес
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски се сретна со изралескиот претседател Шимон Перес
На средбата тој го поканил шефот на израелската држава да ја посети Македонија и да присуствува на отворањето на Меморијалниот центар на холокаустот во Скопје што треба да се случи во март, идната година.
Со средбата со Перес, Вељаноски ја завршува официјалната посета на Израел.
Вељаноски имаше средба со спикерот на израелскиот Кнесет Реувен Ривлин, а заедно со македонската собраниска делегација го посетија израелскиот Парламент и имаа разговори со своите колеги од групата за соработка
XS
SM
MD
LG