Достапни линкови

Франција се подготвува за нов снежен бран


Во очекување на третиот снежен бран во последните две недели и во очи на божикните празници, француската влада се обидува да избегне повторување на целосниот хаос кој владееше на патиштата во земјата на почетокот од декември. Новиот снежен бран се најавува во момент кога европскиот воздушен сообраќај се номрмализира по масовното откажување летови поради невремето на 16-ти и 17-ти декември.
XS
SM
MD
LG