Достапни линкови

Иран го блокира транспортот на гориво за Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека Иран на границата држи стотици цистерни со гориво и веќе две недели не им дозволува да влезат во Авганистан. Министертвата за надворешни работи и трговија се жалат дека не добиле никакво објаснување од Техеран. Иран се уште не ги коментира обвинувањата.
XS
SM
MD
LG