Достапни линкови

Обама потпиша- Хомосексуалците слободно ќе служат војска


U.S. -- President Barack Obama
Американскиот претседател Барак Обама денеска ја потпиша забраната на законот „ не прашувај не кажувај“ со што им е овозможено на хомосексуалците слободно да служат војска. Со ова е ставено крај на 17 годишната политика со која не беше дозволено хомосексуалците јавно да ја декларираат својата сексуалност.
Пред една недела американскиот Сенат го изгласа укинувањето на законот„ непрашувај, Не кажувај“
XS
SM
MD
LG