Достапни линкови

Италијанските студенти повторно протестираат


Италијанските студенти денеска повторно протестираат во неколку градови, а во Палермо се судриле и со полицијата, јавуваат новинскиите агенции. Студентите демонстрираат против најавеното намалување на универзитеските буџети.
XS
SM
MD
LG