Достапни линкови

Медведев се надева дека Сенатot ќе го ратификува СТАРТ


Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска изрази надеж дека американскиот Сенат ќе го ратификува договорот познат како СТАРТ.
Медведев, кој престојува во Мумбаи, Индија изјави дека доколку Русија не успее да го пронајде своето место во заедничката антиракетна одбрана на НАТО и Русија тогаш во наредниве три до 5 години ќе следува донесување на тешки одлуки и за двете страни.
XS
SM
MD
LG