Достапни линкови

Уапсени пакистански полицајци за атентатот на Буто


Пакистанските власти соопштија дека уапсиле двајца полициски офицери обвинети дека не успеале да го заштитат поранешниот премиер Беназир Буто кој беше убиен во 2007-мата година. Полицајците се задржани во притвор откако судот го одбил барањето за ослободување со кауција. Тие се обвинети и за попречување во истрагата.
XS
SM
MD
LG