Достапни линкови

Иранската опозиција го критикува кратењето на субвенциите


Иранската опозиција го критикува владиното намалување на субвенциите за храна и енергенси. Опозициските лидери предупредија дека тој потег ќе донесе „темна иднина“ за иранската економија. Во неделата владата почна со спроведување на планот со поскапување на горивото и кратење на субвенциите со што се очекува да заштети 100 милијарди долари годишно.
XS
SM
MD
LG