Достапни линкови

Хашим Тачи ќе соработува во истрагата


Хашим Тачи
Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека нема што да крие во врска со обвинувањата за трговија со човечки органи и оти целиот случај треба да го испитаат меѓународната заедница и косовските власти. Тачи во интервју за агенцијата Асошиетед Прес изјави дека извештајот на Дик Марти е директен удар врз процесот на преговори меѓу Србија и Косово.
XS
SM
MD
LG