Достапни линкови

Подготвителна седница за цената на струјата


Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одржи подготвителна седница на која заедно со претставници на енергетските компании ќе се расправа за цената на електричната енергија во Македонија од 1 јануари идната година. Конечната одлука ќе биде донесена в понеделник. Се очекува цената на електричната енергија да биде зголемена за 6,36 насто. Регулаторната комисија в петок ќе одржи подготвителна седница и за топлинската енергија.
XS
SM
MD
LG