Достапни линкови

Високи индекси на светските берзи


Големите американски берзански индекси вчера ги забележаа нивните највиско нивоа во изминативе две години. Тоа, според експертите, е уште еден знак за заздравување на економијата. Со извесен пораст беа затворени и повеќето европски берзи, додека вредноста на еврото спрема доларот падна што се должи на страхувањата за состојбата на некои земји во еврозоната.
XS
SM
MD
LG