Достапни линкови

Времето денеска сончево и релативно топло


Времето ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во одделни котлини ќе има услови за создавање на магла која околу пладне ќе се расчисти. Утринската температура се движи од минус еден до пет, а дневната ќе биде од шест до 15 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде умерено облачно, претежно тивко и со појава на магла. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до осум степени.
XS
SM
MD
LG