Достапни линкови

Во Бразил се уапсени над 150 луѓе


Полициска акција во Бразил
Бразилската полиција денеска соопшти дека уапсила над 150 луѓе осомничени за криминал во Рио де Женеиро. Во полициската акција се запланети 36 тони марихуана, 60 експлозивни направи, над 560 парчиња оружје и 440 украдени автомобили. Во операцијата учествувала и бразилската војска.
XS
SM
MD
LG