Достапни линкови

На Ѓукановиќ ќе му се придружи и потпретседателот на Владата


Потпретседател на Владата во Црна Гора Светозар Маровиќ
Оставка ќе си поднесе и потпретседателот на црногорската влада Светозар Маровиќ потврдува Демократската партија на социјалистите.Оставката не е е неочекувана, затоа што било најавено дека Маровиќ ќе се повлече од функцијата заедно со Премиерот Мило Ѓукановиќ, јавува новинската агенција Бета.
XS
SM
MD
LG