Достапни линкови

Полиција нашла бомба во метро во Рим


Италија, Рим
Италијанската полиција денеска пронашла експлозив оставен во торба под седиште во метрото во Рим . Градоначалникот Џани Алемано изјави дека откривањето на бомбата е загрижувачко и ќе бидат преземени безбедносни мерки.
Минатата недела ирачките власти соопштија дека приведените припадници на Ал Каеда признале дека организацијата планира терористички напади во Европа и САД за време на божиќните празници.
XS
SM
MD
LG