Достапни линкови

ЕУ ќе воводе построги прописи за аеродромите


Патници спијат на терминал на лондонски аеродром
Еврокомесарот за транспорт Сим Калас најави дека ЕУ ќе спроведе построга регулација по неуспехот на аеродромите да се справат со зимските услови. Тој додаде дека новите аеродромски прописи ќе бидат објавени пред почетокот на летото. Калас изјави дека за ова деновиве ќе разговара со претставниците на аеродромите. Во меѓувреме илјадиници патници веќе четврти ден се заглавени на аеродромите низ Европа поради снегот и ниските темпертури.
XS
SM
MD
LG