Достапни линкови

Уапсени 10 луѓе во Израел за тепање Палестинци


Изралеската полиција соопшти дека денеска уапсила група тинејџери поради расистички напади врз Палестинци во Ерусалим. Во соопштението е наведено дека се уапсени 10 луѓе поради „претепување на Арапи“ и предизвикување неколку инциденти во изинативе неколку недели.
XS
SM
MD
LG