Достапни линкови

Ѓукановиќ се повлече од премиерската функција


Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ изјави денеска во Подгорица дека се повлекува од функцијата. На прес конфернцијата тој додаде дека одлуката за неговото повелкување не е ненадејна и не е донесена под никаков притисок и изнуда како што велат поедници.
XS
SM
MD
LG