Достапни линкови

Викиликс: Лукашенко е диктатор


Во последните објавени документи за Белорусија на Викиликс е наведено дека владата е криминален режим со насилство. Во документите кои денеска ги објави шпанскиот весник Ел Паис, претседателот Александар Лукашенко е опишан како поранешен советски воен политичар и диктатор кој ја користи идеологијата за да ги прикрие вистинските намери за неговите постапки.
XS
SM
MD
LG