Достапни линкови

Ирак доби нова влада


Ирачкиот премиер Нури ал Малики
Ирачките пратеници денеска го реизбраа премиерот Нури Ал Малики и го одобрија неговиот предлог за новиот состав на владата.Со ова се става крај на девет месечната политичка криза во земјата по оддржаните парламентрани избори.
XS
SM
MD
LG