Достапни линкови

Пакистан тестира балистички проектил


Пакистан извршил успешен тест на балистички проектил од среден дострел, со капацитет да носи и нуклеарно полнење. Индија и Пакистан, кои меѓусебно три пати војуваа за спорниот Кашмир, постојано вршат тестирања на проектили за да ги демонстрираат своите нуклеарни капацитети.
XS
SM
MD
LG