Достапни линкови

Медведев во посета на Индија


Дмитри Медведев и Манмохан Синг
Рускиот претседател Дмитриј Медведев престојува во официјална посета на Индија. Се очекува денеска Медведев да се сретне со индискиот премиер Манмохан Синг и со претседателот Пратхибда Патил. Се очекува двете страни да разговараат за обновување на односите меѓу двете земји, за воената соработка и за можноста да се прошири соработката во делот на нуклеарната енергија и трговија.
XS
SM
MD
LG