Достапни линкови

Ѓукановиќ утре ќе поднесе оставка


Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ планира утре да поднесе оставка потврдија од Демократската партија на социјалистите на Црна Гора, чиј лидер е Ѓукановиќ. Црногорските медиуми јавуваат дека се очекува сегашниот вицепремиер и министер за финансии Игор Лукшиќ да ја наследи премиерската функција.
XS
SM
MD
LG