Достапни линкови

Ирачките пратеници утре ќе гласаат за новата владина структура


Ирачкиот претседател на Парламнетот Осама ал Нујафи изјави дека премиерот Нури Ал Малики ја исполнил својата должност и подготвил список со членови на новата Влада. Тој додаде дека се очекува пратениците да го разгледаат и гласаат за списокот уште утре.
XS
SM
MD
LG