Достапни линкови

Адвокатите на Санадер ќе бараат ослободување со кауција


Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер во придружба на полицаец
Виенското обвинителство потврди дека денеска пристигнала кривичната пријава за поранешниот хрватски премиер Иво Санадер за перење пари. Адвокатот на Санадер Горан Суиќ изјави дека наскоро во договор со неговиот австриски колега ќе побарат од судот ослободување на Санадер со кауција. Повеќе детали не е соопштено за случајот.
XS
SM
MD
LG