Достапни линкови

Тачи го повика Тадиќ на учество во преговорите Белград-Приштина


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Косовскиот премиер Хашим Тачи го повика српскиот претседател Борис Тадиќ да учествуваат заедно во разговорите меѓу Белград и Приштина. Тачи додаде дека е во интерес на двете страни да се сретнат. Тој во интервју за приштински весник изјави дека сака да „започне изградбата на нови односи меѓу Косово и Србија“ преку средбите со Тадиќ.
XS
SM
MD
LG