Достапни линкови

Северна Кореја нема да возврти на воената вежба на Јужна Кореја


Воената вежба на Јужна Кореја
Северна Кореја соопшти дека нема да возврати на денешните воени вежби на Јужна Кореја покрај границата. Во меѓувреме, новинските агенции јавуваат дека официјални лица на Северна Кореја разговарале со американскиот специјален пратеник Бил Ричардосон и прифатиле да продоложи меѓународна истрага за контроверзната нуклеарна програма. Војската на Јужна Кореја,денеска соопшти дека одржа 90 минутни-артилериски вежби на островот Јеонгпиеонг.
XS
SM
MD
LG