Достапни линкови

Медведев во посета на Индија


Дмитри Медведев
Рускиот претседател Дмитри Медведев од денеска е во официјална посета на Индија. Според информациите во фокусот на средбите на Медведев со властите од земјата ќе биде обновување на соработката меѓу Индија и руските воени добавувачи. Руската делегација исто така ќе се залага и за зголемување на соработката со Индија во нуклераната област и во некои други сектори.
XS
SM
MD
LG