Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со врнежи од дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и крајните источни делови. Утринските температури ќе се движат од -1 до 4 степени, а дневните од 6 до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла и намалена видливост, а ќе дува слаб јужен ветер. Утринската температура ќе изнесува 1 степен, а дневната до 3 степени.
XS
SM
MD
LG