Достапни линкови

Мубарак го обвинува Израел за прекинот на мировните преговори


Египетскиот претседател Хосни Мубарак изјави денеска дека Израел е виновен за доведување на мировните преговори за Блискиот Исток во ќор сокак.Тој додаде дека Израел мора да ја преземе одговорноста за прекинот на преговорите затоа што безбедноста на луѓето во регионот зависи од овие мировни преговори. Односите меѓу Египет и Израел се заладени во поселдниве 30 години откако двете земји го потпишаа мировниот договор.
XS
SM
MD
LG