Достапни линкови

За една година загинале 700 странски војници во Авганистан


Авганситан, американски војници
Во судирите во Авганистан годинава се убиени 700 странски војници што е речиси една третина од бројот на загинати војници во последнава деценија. Во Авганистан денеска загина еден припадник на меѓународните сили. Минатата година бројот на загинати војници достигна 521 а во земјата има вкупно 150 илјади странски војници.
XS
SM
MD
LG