Достапни линкови

Кацин во дводневна посета на Србија


Известувачот на Европскиот парламент за Србија, Јелко Кацин денеска во Србија ќе се сретне со претставници на Владата, Парламентот и на невладини организации. Во соопштението од неговиот Кабинет е наведено дека Кацин утре ќе се сретне со српскиот премиер Мирко Цветковиќ и со министрите за внатрешни работи, одбрана и правда.
XS
SM
MD
LG