Достапни линкови

Израел изврши напад врз Појасот Газа


Израелски воен авион изврши напад врз централниот дел на Појасот Газа при што загинаа 5 осомничени палестински милитанти. Израелската војска соопшти дека го извршила нападот затоа што петмината Палестинци сакале да испукаат проектил кон Јужен Израел.
XS
SM
MD
LG