Достапни линкови

Пожар во хотел на Филипини, 15 луѓе загинале


Најмалку 15 луѓе загинаа а 12 се повредени при пожар што избувна во хотел во северниот дел на Филипините соопштија денеска локалните власти. Поголемиот дел од жртвите се студенти кои биле сместени на првите два ката на хотелот. Пожарот беснеел 8 часа пред да успеат пожарникарите да го изгасат.
XS
SM
MD
LG