Достапни линкови

Се преврти брод во близина на Бангладеш


Најмалку 35 луѓе загинале синоќа при превртување на брод во близина на североисточниот дел на Бангладеш,соопштија локалните власти. Спасувачките служби соопштија дека од вода до сега извлекле 35 тела,од кои поголемиот дел се жени и деца. Несреќата се случила при судар на патнички со товарен брод.
XS
SM
MD
LG