Достапни линкови

Нови уапсени во Москва за спречување на меѓуетничка тепачка


Полицијата во Москва соопшти дека денеска се уапсени десетина луѓе поради спречување на меѓуетнички судир. Во соопштението е наведено дека се полицијата имала информација дека руски млади националисти и лица од Кавказот се договориле да се соберат на плоштадот Манез за тепачка. Меѓуетничките тензии во Москва се зголемуваат.
XS
SM
MD
LG