Достапни линкови

Путин не се откажува од лидерството на следните избори


Рускиот премиер Владимир Путин кој одговара на граѓански прашања
Рускиот премиер Владимир Путин одби да биде отфрлен од врвот на листата на неговата владеачка партија Обединета Русија за наредните парламентарни избори. Ова го изјави Путин на време на интервјуто на државната телевизија, јавува новинската агенција РИА. Изборите кои ќе се оддржат догодина се сметаа за своевиден тест за претседателските избори кои се закажани за 2012 година.Претходно Путин и Дмитри Медведев се договорија да се согласат со изборот на партијата за кандидат за претседателските избори со цел да не се натправаруваат меѓусебе.
XS
SM
MD
LG