Достапни линкови

Мулен: САД е подготвен да се справи со Иран


Адмирал Мик Мулен
Шефот на американскиот Генералштаб адмирал Мик Мулен денеска во Бахраин изјави дека Иран се обидува да изгради нуклеарна бомба и оти Вашингтон е подготвен да се справи со како што ги нарече „иранските закани по мирот и безбедноста“. Според документите објавени на Викиликс голем дел од соседните држави на Иран стравуваат од нуклеарната програма на Техеран. Иран негира дека програмат има за цел изградба на нуклеарна бомба.
XS
SM
MD
LG