Достапни линкови

Нови напади со беспилотни летала во Пакистан


Во три напади извршени со американски беспилотни авиони во пакистанската провинција Кибер која се граничи со Авганистан, загинале 24 милитанти. Нападите, како што јавуваат агенциите, биле извршени едноподруго во рок од три часа. Во меѓувреме, неименуван американски воен претставник изјави дека ЦИА го повлече нејзиниот главен претставник во Пакистан по зачестените закани за неговиот живот.
XS
SM
MD
LG