Достапни линкови

Меркел во посета на германските сили во Авганистан


Германскиот канцелар Ангела Меркел
Германскиот канцелар Ангела Меркел денеска престојува во Кундуз, на северот на Авганистан, во посета на гермaнските војници кои се распоредени таму. До оваа официјална посета доаѓа во пресрет на Божиќните празници. Во Авгнаистан има околу 4 илјади и 800 германски војници.
XS
SM
MD
LG