Достапни линкови

Кина и Пакистан ја зацврстуваат соработката


Премиерите на Кина и на Пакистан Џиабао и Гилани
Кина и Пакистан потпишале десетина договори за изградба на железница, и во областа на енергетиката и земјоделството во вредност од над 20 милијарди долари. Кинескиот премиер Вен Џиабао кој престојува во Исламабад денеска е на разговори со претседателот Асиф Али Зардари, а ќе се обрати и во пакистанскиот парламент.
XS
SM
MD
LG