Достапни линкови

Атамбаев - Киргистан ќе ги почитува договорите со САД


Азамбек Атамбаев, кој денеска стана премиер на Киргистан, во Парламентот изјави дека транзитниот центар на аеродромот во Бишкек ќе остане користен од американците за потребите во Авганистан, во следните 4 години.
Пет годишниот договор меѓу САД и Киргистан за користење на базата беше потпишан пред една година.
XS
SM
MD
LG