Достапни линкови

Поради снегот откажани 800 лета во цела Европа


Големото снежно невреме предизвика проблеми во авионскиот сообраќај во западна Европа каде беа откажани околу 800 летови. Од снегот најмногу се погодени Германија ( 600 лета), Холандија (100 лета) и Швајцарија (100 лета).
Поради снегот и силните ветрови денеска беа затворени и аеродормот и пристаништето во Варна и Бургас како и делови на автопатот од Софија до Бургас
XS
SM
MD
LG