Достапни линкови

Убиени 25-мина милитанти на пакистанска територија


Пакистански безбеносни претставници соопштија дека во три одвоени американски напади во близина на границата со Авганистан, биле убиени најмалку 25-мина милитанти. Во ракетирањето на истата област вчера беа убиени 7-мина милитанти.
XS
SM
MD
LG