Достапни линкови

Лига на шампиони - извлечени двојките


Денеска во Нион се извлечени двојките за осминафиналето од лигата на шампионите во фудбал. Интер ќе игра против Баерн, Арсенал – Барселона, Лион – Реал Мадрид, Милан – Тотенхем, Рома - Шахтјор, Валенсија – Шалке, Олимпик Марсеј – Манчестер Јунајтед и Копенхаген – Челзи. Првите натпревари ќе се играат на 15-ти и 16-ти и 22-ри и 23-ти февруари, а реваншите на 8-ми и 9-ти и 15-ти и 16-ти март.
XS
SM
MD
LG