Достапни линкови

Три ракетни напада за два дена врз милитанти во Пакистан


Официјални лица на пакистанската служба за безбедност соопштија од американско беспилотно летало е стрелано три пати во изминативе два дена во долината Тира во близина на авганистанската граница при што се убиени најмалку10 милитанти.
Областа Кибер е седиште на Лашкар е Ислами милитантна организација понекогаш поврзана со пакистанските талибанци
XS
SM
MD
LG