Достапни линкови

Асанж нема направено криминал во Австралија


Викиликс нема направено криминал во Австралија со објавата на тајни американски документи, соопшти австралиската полиција.
Полицијата го истражуваше случајот Викиликс, бидејки е родна земја на основачот на интернет сајтот Џулијан Асанж.
Тој вчера беше ослободен од затвор во Британија каде што беше пиртворен поради обвиненија за сексуални злоупотреби во Шведска.
Асанж и неговите адвокати сепак изразија стравување дека обвинителите во Соединетите Држави се готват да го обвинат за шпионажа околи објавата на тајните дипломатски документи.
XS
SM
MD
LG